Efektywność: lepsze, szybsze rezultaty czyszczenia
Podobnie jak w przypadku mycia naczyń w domu - czyszczenie ciepłą wodą zapewnia lepsze rezultaty osiągnięte w krótszym czasie - tak i w zastosowaniach komercyjnych lub przemysłowych.
We współpracy z Instytutem WfK - Cleaning Technology Institute - przeprowadziliśmy testy porównujące mycie pod ciśnieniem gorącą i zimną wodą. Stwierdziliśmy, że we wszystkich zastosowaniach gorąca woda skraca czas czyszczenia średnio o 40%. W niektórych przypadkach, takich jak smary, tłuszcze i oleje, czyszczenie gorącą wodą było czterokrotnie bardziej skuteczne niż czyszczenie zimną wodą. Przekłada się to na skrócenie czasu czyszczenia aż o 75%.
Pomyśl przez chwilę ile mógłbyś zrobić mając 40% (lub nawet 75%) więcej dodatkowego czasu. Skracając czas potrzebny na czyszczenie możesz znacznie częściej i dokładniej przeprowadzać gruntowne czyszczenia, a także regularnie dbać o wysoki poziom higieny.
Korzystanie z gorącej wody skraca również czas potrzebny na wyschnięcie powierzchni po czyszczeniu. Oznacza to, że czyszczone obszary i przedmioty są szybciej gotowe go użytku. Na przykład, jeżeli odkażasz wózki sklepowe - gorąca woda pomoże Ci szybciej przywrócić je do użytku. Jeżeli czyścisz podłogi - można je wcześniej udostępnić bez ryzyka poślizgnięć, potknięć i upadków.
Higiena - ograniczenie liczby bakterii i wirusów
W pierwszej kolejności należy oczyścić powierzchnię, by następnie móc przeprowadzić proces sanityzacji (lub dezynfekcji w zależności od wymaganego poziomu czyszczenia). Są to zaledwie dwa kroki do czyszczenia twardych powierzchni, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, wirusów i bakterii, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt. Warto podkreślić, że skuteczność drugiego kroku zależy częściowo od tego, jak dobrze wykonano pierwszy krok.
Wysokie temperatury są kluczowe w walce z zarazkami. Badanie przeprowadzone przez Krajowy Urząd ds. Rolnictwa w Turyngii wykazało, że czyszczenie zimną wodą nie miało wpływu na liczbę bakterii, natomiast podniesienie temperatury do 60°C zmniejszyło liczbę kolonii bakteryjnych o 90%. Przy użyciu temperatury 80°C kolonie bakteryjne zostały zmniejszone o 97%, a w 155°C zostały całkowicie wyeliminowane.
Wysokie temperatury mogą również pomóc w zwalczaniu wirusów. Przykładowo wirus wywołujący chorobę COVID-19 jest wrażliwy na ciepło i można go dezaktywować poprzez użycie ciepłej wody o temperaturze 56°C przez 30 minut.
Sama gorąca woda nie jest wystarczająca do sanityzacji lub dezynfekcji, ale może znacznie zmniejszyć liczbę bakterii i wirusów na powierzchniach i znacznie ułatwić przygotowanie do drugiego kroku - dezynfekcji. Dowiedz się więcej: 8 kroków do zmniejszenia lub wyeliminowania zarazków za pomocą GORĄCOWODNYCH MYJEK WYSOKOCIŚNIENIOWYCH
Zrównoważony rozwój - niższe zużycie zasobów
Czyszczenie gorącą wodą zmniejsza zużycie zasobów na trzy sposoby:
- Woda - ponieważ gorąca woda skraca czas czyszczenia jej zużycie jest niższe. W prosty sposób możemy przełożyć oszczędność czasu na oszczędność wody - na każde 1000 litrów wody potrzebnej do czyszczenia zimną wodą, urządzenie gorącowodne pozwoli zaoszczędzić co najmniej 400 litrów.
- Energia - krótsze czasy czyszczenia oznaczają również niższe zużycie energii. Detergenty - w niektórych przypadkach gorąca woda może zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania detergentów, ponieważ ciepło jest wystarczające do usunięcia brudu. W przypadku gdy wymagana jest dezynfekcja, nadal istnieje potrzeba użycia odpowiedniego środka dezynfekującego. Niemniej jednak finalnie całkowita ilość użytych detergentów jest znacznie mniejsza.
- Czyszczenie gorącą wodą to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie wydajności, higieny i trwałości czyszczenia. Aby dowiedzieć się więcej o linii gorącowodnych myjek wysokociśnieniowych Nilfisk, przejdź do Mobilne, gorącowodne myjki wysokociśnieniowe lub Stacjonarne, gorącowodne myjki wysokociśnieniowe.