Blog kategorie
FIRMA SCHWAMBORN
Firma Shwamborn

Z nami dobrze wykonasz posadzkę!

   Stały dopływ nowych, innowacyjnych materiałów budowlanych prowadzi do zmian podnoszących atrakcyjność oferowanych rozwiązań nie tylko pod względem architektonicznym. Jednocześnie rosną wymagania dotyczące ergonomii i ekonomii. Dlatego też Schwamborn opracowuje innowacyjne, zorientowane na użytkownika produkty oparte na rozwiązaniach z zakresu budowy maszyn „Made in Germany”. Działania te są możliwe dzięki własnemu działowi badań i rozwoju pracującemu w firmie oraz ścisłej współpracy z profesjonalnymi użytkownikami.

Produkcja w Wangen

   W Wangen koło Göppingen produkowane są zaawansowane technologicznie maszyny i akcesoria do szlifowania, frezowania, wygładzania i czyszczenia posadzek. Teraz produkowane są także maszyny do ścian i sufitów. Firma koncentruje się na rozwiązaniach całościowych, bo to klucz do wyjątkowej pozycji na rynku. Takie podejście wymaga coraz bardziej ergonomicznych, ekonomicznych, a w odniesieniu do materiałów budowlanych, bardziej wszechstronnych rozwiązań. Zastosowanie profesjonalnej technologii szlifowania podczas kładzenia, renowacji, projektowania, konserwacji i czyszczenia posadzek betonowych oraz posadzek z kamienia naturalnego, lastryka i posadzek przemysłowych to tradycyjnie ciężka praca fizyczna, która wiąże się z wysokim poziomem zapylenia.

System jeszcze bardziej ułatwia pracę

   Dlatego Schwamborn posługując się systemem dąży do idealnej konfiguracji komponentów, tj. maszyn, narzędzi, odpylania i produktów chemicznych, które dobierane są w zależności od wielkości obrabianej powierzchni, rodzaju podłoża, przyszłego zastosowania posadzki przemysłowej lub designerskiej, a to tylko kilka przykładów.

Od konstruktora maszyn do dostawcy kompleksowych rozwiązań

   W swojej ponad 80-letniej historii firma Schwamborn przekształciła się z przedsiębiorstwa zajmującego się wyłącznie budową maszyn w dostawcę kompleksowych rozwiązań. Strategia działania koncentruje się zarówno na ciągłym doskonaleniu maszyn budowlanych i narzędzi takich jak diamenty szlifierskie, tarcze, akcesoria do narzędzi, itp., jak i na otwarciu się na potrzeby użytkowników. Własny dział technologii zastosowań organizuje szkolenia i obsługę posprzedażową tych rozwiązań. Jest też w stałym kontakcie z użytkownikami.

   W ostatnich latach pojawiło się niezmiernie wiele innowacji np. zdalnie sterowane szlifierki, nowe, wydajne diamenty szlifierskie, system odpylania idealnie dopasowany do maszyn i wreszcie światowa nowość WDS 530  tj. szlifierka do ścian, sufitów i posadzek, która po raz pierwszy umożliwia stosowanie profesjonalnej technologii szlifowania na znacznie większej powierzchni. Innowacja WDS 530 spowodowała, że firma Schwamborn dwukrotnie otrzymała nagrodę za innowacyjność.

 

Historia

Nasza historia – nasze korzenie.

Założenie

Założenie firmy Schwamborn przez indywidualnego przedsiębiorcę Aloisa Schwamborna

 
Własny rozwój

Najpierw własny rozwój i produkcja „past czyszczących”

 
Partnerzy wyłączni

Nilfisk jako partner wyłączny w zakresie dystrybucji maszyn czyszczących

 
Maszyna wielozadaniowa „STR"

Pierwsza maszyna wielozadaniowa "STR" i pierwszy udział w targach „BAUMA"

 
Frezarki BEF

Wprowadzenie na rynek frezarek BEF & założenie spółki Schwamborn Baumaschinen GmbH

 
Sprzedaż części

Sprzedaż filaru działalności związanego z czyszczeniem firmie Nilfisk

 
Szlifierki diamentowe DSM

Wprowadzenie na rynek szlifierek diamentowych DSM

 
Wykup i założenie

Wykup produkcji maszyn jednotarczowych przez Schwamborn & założenie spółki Schwamborn Gerätebau GmbH

 
Nowa seria maszyn jednotarczowych

Opracowanie nowej serii maszyn jednotarczowych

 
Połączenie się firm

Połączenie się Schwamborn Baumaschinen GmbH z Schwamborn Gerätebau GmbH

 
Nowa generacja frezarek

Wprowadzenie na rynek nowej generacji frezarek "BEF 320" z napędem na wszystkie koła & założenie OOO Schwamborn RUS w Moskwie

 
Zdalnie sterowane szlifierki do posadzek

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych szlifierek do posadzek z systemem zdalnego sterowania DSM 800RC i DSM 650RC

 

Produkty i usługi Made in Germany

Nazwa Schwamborn jest synonimem jakości, niezawodności i trwałości.

 

Badania i rozwój

W oparciu o know-how sygnowany jakością „Made in Germany” nasi inżynierowie w Niemczech nieustannie opracowują innowacje, dzięki którym można jeszcze lepiej pracować z podłożem.

Produkcja

W Niemczech produkcja odbywa się bezpośrednio w siedzibie firmy. To gwarantuje szybkość opracowywania maszyn i ciągłe sprzężenie zwrotne pomiędzy rozwojem, techniką stosowania i produkcją.

Zapewnienie najlepszej jakości

Posiadamy certyfikat ISO 9001, a dzięki systematycznym audytom możemy w każdej chwili udowodnić wdrażanie systemu zapewniania jakości na każdym etapie produkcji. Proces ten chcemy ciągle ulepszać.

Magazynowanie

Zapotrzebowanie na części zamienne bądź części zużywalne wymaga szybkich dostaw. Dzięki naszemu systemowi magazynowania możemy je zapewnić naszym klientom i w każdym czasie utrzymać odpowiedni poziom ich produkcji.

Szkolenia dla klientów

Każda maszyna jest wydajna tylko wtedy, gdy się ją odpowiednio obsługuje i gdy została skonfigurowana odpowiednio do zadań, które ma spełniać, oraz warunków panujących na budowie. W tym celu oferujemy szkolenia dla klientów, które pomogą faktycznie usprawnić pracę z podłożem.

Techniki użytkowania na miejscu u klienta

Dużym atutem jest obsługa posprzedażowa oferowana przez dział technik użytkowania. Na miejscu u klienta zapewniamy wsparcie techniczne, udzielamy porad w zakresie doboru odpowiednich narzędzi i pomagamy w rozwiązywaniu konkretnych problemów.

Naprawa i konserwacja maszyn

Dysponujemy najlepszymi sieciami logistycznymi, dzięki czemu oferujemy Państwu szybką konserwację i ewentualne naprawy maszyn. To poprawia trwałość i wpływa na zmniejszoną awaryjność maszyn hi-tech.

Serwis części zamiennych 24h

Na terenie całych Niemiec oferujemy 24-godzinny serwis części zamiennych, narzędzi i osprzętu. Do innych krajów dostarczamy w trybie ekspresowym – as soon as possible!

Nasze zasady przewodnie

Z naszymi maszynami i osprzętem dobrze wykonasz posadzkę. Od ponad 45 lat dostarczamy kompletne rozwiązania

do posadzek z perfekcją i jakością „Made in Germany“.

Ekonomiczność

Opracowujemy rozwiązania dla Ciebie – z odpowiednim nakładem dla jak najlepszych zysków

Ergonomia obsługi

Dążymy do tego, aby móc zaoferować rozwiązanie dla niemal każdego pojedynczego problemu związanego z renowacją podłogi oraz szlifowaniem podłogi

Łatwa wymiana osprzętu

Nasze narzędzia można w łatwy sposób wymienić wykonując jedynie kilka ruchów ręką, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas

Niezawodność

Wspólnie zrobimy dobrą podłogę! Za tym opowiadamy się od ponad 80 lat – a również w przyszłości pozostanie to naszym hasłem przewodnim.

Wysoka wydajność

Opracowujemy rozwiązania dla Ciebie – z odpowiednim nakładem dla jak najlepszych zysków.

Oszczędne silniki

Nasze silniki są wydajne, a mimo tego oszczędzają energię - a wraz z nią również pieniądze!

Ekologia

Zdrowie naszych klientów jest dla nas ważne - dlatego cały czas opracowujemy nowe koncepty bezpieczeństwa dla naszych maszyn.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl