Blog kategorie
BEZPIECZNA ALTERNATYWA DO ZBIERANIA PŁYNÓW ŁATWOPALNYCH
BEZPIECZNA ALTERNATYWA DO ZBIERANIA PŁYNÓW ŁATWOPALNYCH
Czy kiedykolwiek słyszałeś o ACD ? ACD to oznaczenie urządzeń przeznaczonych do usuwania pyłów łatwopalnych. Ich zadaniem, jak sama nazwa wskazuje, jest zbieranie z otoczenia łatwopalnego pyłu. Jednocześnie oferują one dokładnie taki poziom bezpieczeństwa, jaki jest wymagany w strefach niesklasyfikowanych.

Dla klientów, którzy prowadzą np. małą piekarnię, drukarnię 3D lub inną działalność, w której dochodzi do powstawania pyłu stwarzającego ryzyko zapłonu, a która nie wymaga certyfikacji ATEX, alternatywą jest zakup odkurzacza z certyfikatem ACD. Dzięki temu będą również mogli przestać martwić się zagrożeniami.
 
 
 
 
 
Klasyfikacja stref ATEX jest oceniana dla przedsiębiorstw lub zakładów produkcyjnych po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ryzyka zgodnie z dyrektywą 2014/34 UE. Strefy ATEX można również przypisać do jednej sekcji lub obszaru w firmie.
 
Korzyści z ATEX:
  • Ochrona dla Twojej firmy przed niebezpiecznymi gazami i pyłami palnymi.
  • Możesz dokonać wyboru korzystając z szerokiej gamy odkurzaczy z certyfikatem ATEX, które z łatwością i przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa będą zbierać wszelkie rodzaje pyłów palnych.
  • Bezpieczne i wydajne zbieranie pyłów palnych w każdej strefie z certyfikatem ATEX
  • Zachowaj zgodność z przepisami, bezpiecznie zbierając palne pyły w całym zakładzie.

 

Odkurzacze ACD* bezpiecznie zbierają pyły palne w miejscach, w których nie jest wymagana certyfikacja ATEX. Jeśli więc zbieramy pyły plane tylko w strefach niesklasyfikowanych, takich jak wiele małych piekarni lub firm wykorzystujących materiały takie jak mąka, zboża, cukier, laktoza i inne, wymagania dotyczące bezpieczeństwa podczas zbierania pyłów palnych są teraz mniejsze. Aby zapewnić Ci odpowiedni poziom bezpieczeństwa, odkurzacze Nilfisk są certyfikowane przez niezależną, zewnętrzną jednostkę. 

*Urządzenia do pyłów palnych

Korzyści ACD:

  • Ochrona dla Twojej firmy przed pyłem palnym przez cały czas.
  • Możesz z łatwością osiągnąć najwyższy poziom bezpieczeństwa w zakresie zbierania pyłów palnych w strefach niesklasyfikowanych jako ATEX.
  • Bezpieczne zbieranie pyłów palnych w całym zakładzie potwierdzone certyfikatem wydanym przez niezależną, zewnętrzną jednostkę.
  • Możesz dokonać wyboru spośród szerokiej gamy odkurzaczy ACD przeznaczonych do bezpiecznego i wydajnego zbierania pyłów palnych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl