Blog kategorie
ZAPOTRZEBOWANIE NA ZRÓWNIOWAZONE METODY SPRZATANIA ULEGA ZMIANIE
Zapotrzebowanie na zrównoważone metody sprzątania ulega zmianie.

      Kryzys COVID-19 przypomniał nam, że wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, nie tylko jako ludzie, ale jako mieszkańcy jednej planety. Świadomość potrzeby zrównoważonych rozwiązań rośnie od lat i obecnie jesteśmy w punkcie, w którym zrównoważony rozwój staje się podstawowym wymogiem w oczach klientów, pracowników i inwestorów.

     Kwestie związane z klimatem nadal dominują, ponieważ świat dąży do bardziej ekologicznej gospodarki, jednocześnie pandemia wyniosła równie wysoko zdrowie i bezpieczeństwo. Jako dostawca sprzętu czyszczącego odpowiadamy za opracowywanie produktów, które są jeszcze bardziej ekologiczne niż te dostępne obecnie na rynku, aby nasi klienci mogli sprzątać zgodnie z wyższym standardem bez szkody dla środowiska.

Innowacje Nilfisk wspierające zrównoważony rozwój.

   Dla firmy Nilfisk innowacje są częścią DNA. Od ponad stu lat pracujemy nad wyznaczaniem nowych standardów dla profesjonalnego

sprzętu czyszczącego i stosujemy ten sam proces do opracowywania zrównoważonych rozwiązań.

Oto kilka z technologii, które zostały opracowane, aby wspierać zrównoważony rozwój naszych klientów:

Ecoflex™
 
EcoFlex™ umożliwia regulację ilości wody i środków chemicznych stosowanych w automatach szorująco-zbierających w zależności od potrzeb.

Doskonałe rozwiązanie z systemem Ecoflex

Nilfisk Ecoflex efektywnie eliminuje potrzebę kilkukrotnego czyszczenia podłogi w celu usunięcia wyjątkowo silnych zabrudzeń. Możliwe jest czyszczenie dużych powierzchni bez konieczności tracenia cennego czasu na wymianę wody lub ponowne napełnianie zbiorników. System Ecoflex to doskonałe ekologiczne rozwiązanie do wszystkich twardych powierzchni i większa niż kiedykolwiek wcześniej prostota obsługi.

 1. Głębokie czyszczenie. Tryb maksymalny do wszystkich rodzajów ruchliwych lub mocno zabrudzonych obszarów — od podłóg winylowych po beton.

 2. Czyszczenie ekologiczne. Domyślny tryb ekologiczny o niskim zużyciu wody i standardowym nacisku szczotki to idealne rozwiązanie do ekologicznego, rutynowego czyszczenia bez detergentów.

 3. Elastyczność. Operator może za jednym naciśnięciem przycisku zmieniać wydajność urządzenia tak, by dopasować ją do stopnia zabrudzenia.

 4. 60-sekundowe podbicie mocy. Chwilowe zwiększenie mocy detergentu, przepływu roztworu i nacisku szczotki umożliwiające jednominutowe głębokie szorowanie. Doskonałe do trudnych zabrudzeń i powierzchni.

 5. System dozowania ekologicznego o niskim zużyciu detergentu dokładnie dostosowuje intensywność czyszczenia do poziomu zabrudzenia podłogi.

 6. Inteligentny tryb ekologiczny o niskim zużyciu wody ogranicza ilość zużywanej wody aż o 70%.

 7. Bez mieszania wstępnego. Detergent i woda mieszają się na szczotce. Nigdy więcej wstępnego mieszania roztworu czyszczącego, nigdy więcej strat wody i detergentu. I brak zbiornika na roztwór do opróżniania.

Jak działa Ecoflex?

Niezależnie od rodzaju zadania, system Nilfisk Ecoflex ułatwia jego wykonanie. Jedno naciśnięcie przycisku uaktywnia dobre, ekologiczne czyszczenie — kolejne włącza wydajne podbicie mocy umożliwiające wyczyszczenie szczególnie zabrudzonych miejsc. To magia jednego przycisku. Mówimy na nią Ecoflex.

 Można łatwo przełączać pomiędzy czyszczeniem samą wodą, bardzo niskim poziomem detergentu i standardowym detergentem. Dostępna

jest również opcja "dużej mocy”, która umożliwia intensywne czyszczenie nawet przez 60 sekund w trudnych warunkach. 

SmartFlow™
 
Nasza technologia SmartFlow™ reguluje przepływ wody i detergentu zgodnie z prędkością urządzenia.

Zapewnia to spójne wyniki czyszczenia bez stosowania nadmiernej ilości roztworu, kiedy maszyna zwalnia, np. podczas obracania.

  Liberty SC50

W odpowiedzi na pandemię COVID-19 opracowaliśmy zintegrowany moduł UVGI (ultrafioletowego promieniowania bakteriobójczego) do
 
autonomicznego automatu szorującego Liberty SC50.
 
Moduł ten zmniejsza zużycie środków chemicznych dzięki zastosowaniu światła UV-C do dezynfekcji podłóg. 
 

Przedstawiamy autonomiczne roboty szorująco-zbierające Liberty SC50 i Liberty SC60

Zaprojektowane we współpracy z czołowymi twórcami technologii autonomicznej, pomagają personelowi sprzątającemu wykonać najbardziej czasochłonne zadania przy mniejszym wysiłku i z lepszym rezultatem. Od magazynów o dużym natężeniu ruchu i lotnisk, po szkoły i supermarkety, Liberty SC50 i SC60 ułatwiają utrzymanie czystości i bezpieczeństwa podłóg o każdej porze dnia.

Intuicyjne programowanie, łatwa obsługa i śledzenie danych o wydajności charakteryzują maszyny Liberty i umożliwiają bezproblemową integrację z zespołem sprzątającym i poprawę produktywności przy minimalnym nadzorze. Wszystkie te zalety inteligentnych rozwiązań wspierane są przez te same sprawdzone, wiodące w branży technologie czyszczenia Nilfisk, które można spotkać w każdym z naszych mniejszych urządzeniach ręcznych.

Jeśli więc jesteś zainteresowany przyjęciem inteligentniejszego standardu sprzątania, Liberty SC50 i SC60 są dla Ciebie.

POZNAJ NOWĄ LIBERTY SC60

Bądź pierwszą osobą, która zobaczy SC60!

Wysokowydajna maszyna czyszcząca Liberty SC60 jest oparta na potężnym systemie Brain OS firmy Brain Corp - najczęściej używanym na świecie systemie operacyjnym dla rozwiązań autonomicznych - oferuje również największą na rynku platformę szorująco-zbierającą, wzorowy czas pracy i minimalne czasy konserwacji.

Jej niezwykła wydajność czyszczenia sprawia, że maszyna jest idealna do maksymalizacji jakości i wydajności czyszczenia podłóg w największych wnętrzach na świecie. Ponieważ jest to rozwiązanie Liberty, operatorzy mogą za jednym razem dostosować SC60 do każdej sytuacji środowiskowej dzięki wszechstronnej i jednocześnie prostej programowalności.

Chcesz być jedną z pierwszych osób, która zobaczy pokaz nowej SC60 w 2021 roku? Wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

NIEZAWODNOŚĆ :Nie przegapi żadnych brudnych plam, niezmiennie dobre wyniki za każdym razem

Nilfisk Liberty SC50 jest precyzyjny, ostrożny i łatwy w użyciu. Dostaje się do zakamarków, które mogłyby łatwo zostać przeoczone i robi to niezawodnie, za każdym razem.

Operatorzy - i większość autonomicznych maszyn czyszczących - zazwyczaj pomijają około 15% czyszczonej powierzchni, ale nie Liberty SC50. Jego unikalna technologia umożliwia wyznaczenie trasy zapewniającej skuteczność pokrycia czyszczonego obszaru od 98% do 99,5%, bez niczyjej dodatkowej pomocy. Gdy autonomiczny robot szorująco-zbierający Nilfisk Liberty SC50 raz wyczyści dany obszar, będzie automatycznie, dokładnie i niezawodnie odtwarzał tę samą ścieżkę za każdym razem.

WYDAJNOŚĆ :Czyść więcej i szybciej.

O ile więcej mógłbyś zrobić, gdyby Twój automat szorująco-zbierający mogł działać sam?

Nilfisk Liberty SC50 uwolni Twój personel sprzątający od czasochłonnych rutynowych zadań, dzięki czemu będą mogli wykonywać inne ważne prace, podczas gdy on będzie czyścił samodzielnie do 6h na jednym naładowaniu baterii. Automatycznie wytyczy najbardziej efektywne ścieżki sprzątania, a potem za każdym razem będzie je konsekwentnie odtwarzał. W ten sposób każdego dnia będziesz mógł posprzątać większą przestrzeń,
w krótszym czasie i mniejszym kosztem. Gdy Nilfisk Liberty SC50 wykona swoją pracę i będzie gotowy do następnego użycia otrzymasz wiadomość tekstową. Koniec z niepotrzebnymi przestojami.

“Z Liberty SC50 oszczędzam kilka godzin dziennie.”

Rick Pool, Supervisor, St. Michael-Albertville High School

W 2019 roku STMA stała się jedną z pierwszych szkół średnich w USA, która powitała Nilfisk Liberty SC50 w swojej ekipie sprzątającej. Teraz Rick Pool, kierownik odpowiedzialny za sprzątanie około 9 290 m2 każdej nocy, nie może sobie wyobrazić, co zrobiłby bez swojego autonomicznego automatu szorująco-zbierającego.

ELASTYCZNOŚĆ: Bystry uczeń, zawsze gotowy.

Jeśli chcesz, aby Liberty SC50 nauczył się czegoś nowego, możesz go tego nauczyć sam.

Nigdy nie będziesz musiał prosić o wizytę serwisową tylko po to, aby posprzątać nową przestrzeń lub dlatego, że zmienił się jej układ, nieważne czy tymczasowo czy na stałe. Po prostu wskocz na swój Nilfisk Liberty SC50, naciśnij przycisk, aby przełączyć go w tryb nagrywania, a maszyna w mgnieniu oka będzie w stanie samodzielnie posprzątać nową powierzchnię.

Sprawdź jak sprzątanie autonomiczne sprawdzi się u Ciebie

Już dziś zarezerwuj termin prezentacji SC50

Jak przebiega ten proces?

Po wysłaniu prośby o prezentację Liberty SC50 sprytny ekspert ds. Sprzątania skontaktuje się z Tobą, aby umówić spotkanie.

 • KROK 1: Zrozumienie Twoich potrzeb. Podczas rozmowy zadamy pytania, które pomogą nam zrozumieć Twoje operacje i procesy utrzymania czystości oraz oczekiwania względem idealnego dopasowania sprzątania autonomicznego.

 • KROK 2: Umówienie wizyty. Wspólnie wybierzemy odpowiednie miejsce na demonstrację
  i uzgodnimy termin najbardziej odpowiedni dla Twoich pracowników. Demonstracja potrwa około 2 godzin.

 • KROK 3: Zobacz Liberty SC50 w akcji! Nasi pracownicy dostarczą Liberty SC50 w uzgodnione miejsce i przeprowadzą prezentację na żywo w Twoim obiekcie.
 • Certyfikat bezpieczeństwa

  Liberty SC50 to jedyny autonomiczny automat szorująco-zbierający, który uzyskał niezależny certyfikat zgodności z normami bezpieczeństwa obowiązującymi w Ameryce Północnej i UE.

  Został dokładnie przetestowany, aby unikał kontaktu z przedmiotami i ludźmi, które nagle staną
  na jego drodze. Posiada oddzielny system czujników, który przerywa proces automatyczny
  i zatrzymuje maszynę w przypadku wykrycia przeszkody. Nie przejmuj się wyzwaniami, takimi jak rampy załadunkowe, stopnie lub schody ruchome - czujniki również je wykryją

   

Maszyny wielofunkcyjne z napędem Hybrydowym BARDZIEJ EKOLOGICZNE, CZYSTSZE I  ZAAWANSOWANE TECHNOLOGICZNIE

CS7010 stanowi zupełnie nową jakość w tej klasie produktów dzięki zmniejszeniu całkowitych kosztów utrzymania, co obejmuje koszty obsługi, robocizny i konserwacji, przy jednoczesnym poprawieniu wydajności energetycznej i użytkowej. Teraz najbardziej oszczędne rozwiązanie jest jednocześnie rozwiązaniem najbardziej ekologicznym.

Dostępne w trzech wersjach: hybrydowa z LPG, hybrydowa z silnikiem wysokoprężnym oraz z akumulatorem ePower. Urządzenie CS7010 zapewnia niezrównaną wydajność i zastępuje energochłonne i wymagające starannej konserwacji układy hydrauliczne dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii napędów elektrycznych Bez względu na wybrany model CS7010 zapewnia najniższy całkowity koszt eksploatacji oraz najlepiej dostosowane rozwiązania w zakresie sprzątania w swojej klasie.

Specjalne funkcje zamiatania i szorowania przy jednym przebiegu zapewniają suchość odpadów bez konieczności wprowadzania roztworu czyszczącego do pojemnika z odpadami. Zapewnia to operatorom i właścicielom sprzętu zwiększoną wydajność oraz mniejsze potrzeby w zakresie konserwacji. Niższy całkowity koszt utrzymania. Urządzenie CS7010 jest pozbawione złożoności oraz nie wymaga skomplikowanej konserwacji, charakterystycznych dla systemów hydraulicznych, na których opiera się działania tradycyjnych urządzeń z napędami hybrydowymi.

Wyeliminowaliśmy duże hydrauliczne zbiorniki, filtry i chłodnice oleju a także podatne na wycieki hydrauliczne węże, pompy, silniki i zawory. Hydrauliczne napędy zostały zastąpione inteligentnym systemem elektronicznie sterowanych napędów elektrycznych o niskich potrzebach konserwacyjnych. Ta zmiana technologiczna zapewnia duże oszczędności finansowe w postaci ograniczonych kosztów konserwacji.

 • Bezpieczna obsługa dzięki widoczności w układzie ClearView i automatycznej redukcji prędkości na zakrętach.
 • Niewymagający użycia narzędzi zbiornik na odpady ze zintegrowanym systemem SmartFlow TM.
 • Dostępne z opatentowanym  systemem wstępnego zraszania DustGuard™ do usuwania pyłów.
 • Przedni pojemnik o pojemności 198 litrów na zamiatane odpady suche z systemem podnoszenia.
 • Standardowe dwustronne szczotki zamiatają całą strefę zasysania odpadów w celu zapewnienia maksymalnej czystości.
 • Urządzenie z kombinowanym napędem hybrydowym. Niższe zużycie paliwa Długi czas użytkowania na zasilaniu bateryjnym.
 • Chowany dysk i odczepiana ssawa. Generacyjny system filtrowania, otrząsanie filtra o zmiennej częstotliwości.
 • OneTouch™, MaxAccess, NoTools. Bardziej wydajne serwisowanie, najwyższy stopień wymienności między platformami.
 • Technologia hybrydowa i Ecoflex™
 • Podgrzewanie wody, mycie wysokociśnieniowe
CS7010 to pierwszy w branży automat szorująco-zbierający z napędem akumulatorowym i hybrydowym ePower™. System SmartFlow jest w standardzie, a EcoFlex jest opcjonalny.
 
Połączenie tych technologii pozwala zaoszczędzić do 30% paliwa i ponad 30% wody i detergentu.

Program odbioru

 
Nasz program odbioru, dzięki któremu regenerujemy używane maszyny, wprowadza nowe życie do używanych produktów i zapobiega
 
wyrzucaniu odpadów na wysypiska. 
 
Oprócz rozwoju nowych technologii nieustannie dążymy do poprawy wydajności czyszczenia, aby zwiększyć oszczędność paliwa.

Jako firma o zasięgu globalnym, zatrudniająca pracowników w ponad 40 krajach, bierzemy odpowiedzialność za zminimalizowanie naszego wpływu na środowisko. Wiemy również, że jest to coś, na czym bardzo zależy naszym klientom i interesariuszom. Przyjęliśmy podejście naukowe i wiążące zobowiązanie do obniżenia śladu węglowego związanego z naszymi bezpośrednimi i pośrednimi działaniami oraz zużycia o co najmniej 35% przed 2030 r. Jednocześnie pracujemy nad gromadzeniem danych i obliczaniem naszego śladu węglowego z naszego łańcucha wartości działań, aby móc wyznaczyć wiążący cel w zakresie obniżenia naszego śladu węglowego w działaniach na rynku wyższego i niższego szczebla jako kolejny duży krok na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju.

Zależy nam również na opracowywaniu rozwiązań, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele, i zapraszamy Cię do współpracy z nami w naszym ciągłym poszukiwaniu inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań. Skontaktuj się z nami pod adresem CSR@nilfisk.com

 

Oto model, który pomoże Ci rozpocząć podróż w kierunku zrównoważonego sprzątania

Przeanalizuj swoją bieżące działania:

Przeprowadź pełną analizę bieżących operacji, aby ustalić punkt odniesienia dla zużycia. Ten audyt powinien obejmować zbieranie danych o produktach i procesach, których używasz, jakie posiadasz zapasy, jakie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju już posiadasz i tak dalej. Dane, które zbierzesz na tym etapie, pozwolą Ci ustalić cele i zmierzyć swoje wyniki.

Zidentyfikuj największy czynnik mający wpływ na Twój ślad węglowy:

Gdy masz już dane o swoim zużyciu, możesz zidentyfikować największy udział w emisji dwutlenku węgla. Czy to zużycie wody i środków chemicznych? Zużycie energii? Przemieszczanie pomiędzy zadaniami? 

Może nie być tak, jak myślisz. Nie zakładaj, że Twój największy wpływ na środowisko ma logistyka lub emisja CO2 z energii elektrycznej. Zdobądź dane.

Przeprowadź ocenę istotności:

Oceny istotności koncentrują się na Twojej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju, pomagając określić, które tematy społeczne i środowiskowe są najważniejsze dla Twojej firmy i interesariuszy. Ten krok dostarcza informacji potrzebnych do włączenia zrównoważonego rozwoju do strategii biznesowej, co pomoże Ci uzyskać poparcie dla swoich inicjatyw i zapewni skupienie się na tym, gdzie możesz wywrzeć największy wpływ.

Przedstaw biznesowe uzasadnienie dla integracji zrównoważonego rozwoju do swojej podstawowej działalności:

Zrównoważony rozwój wykracza poza pojedyncze działanie. Firmy odnoszące największe sukcesy sprawiają, że jest to część ich działalności. Oto sześć głównych korzyści płynących z wbudowanych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju według Harvard Business Review:  

 • Budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez zaangażowanie interesariuszy
 • Poprawa zarządzania ryzykiem
 • Wspieranie innowacji
 • Poprawa wyników finansowych
 • Budowanie lojalności klientów
 • Przyciąganie i angażowanie pracowników

Jeśli skupisz się tylko na ryzyku, pozostaniesz w trybie reaktywnym. Koncentrując się na możliwościach i działając proaktywnie, podnosisz poprzeczkę. Korzyści - i zyski - pochodzą z integracji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju z podstawową działalnością.

Wyznacz swoje cele i opracuj plany, aby je osiągnąć:

Po określeniu największych szans i możliwości realizacji planów w zakresie zrównoważonego rozwoju możesz wyznaczyć swoje cele i zaplanować ich realizację. Zalecamy ustalenie konkretnych celów opartych na danych. Możesz wprowadzić drobne poprawki w wielu obszarach, ale będziesz mieć większy wpływ, jeśli skoncentrujesz swoje wysiłki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl