Blog kategorie
DLACZEGO TECHNOLOGIA JEST TAK WAŻNA ?
Dlaczego technologia jest tak ważna

Zmiany stereotypów wymagają rozwiązań zmieniających te stereotypy. Innowacja od dawna jest siłą napędową w branży sprzętu czyszczącego. Wiele nowatorskich technologii, takich jak autonomiczne maszyny czyszczące, zyskuje na popularności, ponieważ organizacje starają się sprostać dzisiejszym podwyższonym wymaganiom w zakresie sprzątania. Pandemia również zainspirowała nowe technologie zaprojektowane specjalnie w celu sprostania aktualnym wyzwaniom.

Dlaczego technologia jest tak ważna

Jak wspominaliśmy już w naszym artykule "Szersza perspektywa postrzegania czystości" poziom wyjściowy czystości jest obecnie wyższy niż miało to miejsce wcześniej, ponieważ ludzie potrzebują pewności, że każda przestrzeń, do której wchodzą, jest bezpieczna.

W przypadku wielu firm trudność polega na tym, że te wyższe standardy, w tym częsta dezynfekcja, muszą być spełnione bez wydłużania czasu i zwiększania kosztów czyszczenia. Ta zwiększona presja czasowa wynikająca z bardziej rygorystycznych procedur stawia budżety pod jeszcze większą presją niż wcześniej. Nie mając dodatkowego czasu ani budżetu na sprzątanie, firmy muszą zwiększyć wydajność przy pomocy istniejących zasobów pracowniczych.

I tutaj wkracza z pomocą technologia. Odpowiedni sprzęt może pomóc Twojemu zespołowi pracować szybciej i wydajniej, aby sprostać dzisiejszym zwiększonym wymaganiom. Przyjrzyjmy się kilku przykładom.

 
Tech Enhanced A

Autonomiczne rozwiązania czyszczące

Autonomiczne rozwiązania czyszczące, zwane również robotami czyszczącymi, to maszyny, które mogą wykonywać pracę samodzielnie, bez konieczności wsparcia ze strony człowieka. Przewiduje się, że światowy rynek robotów czyszczących  będzie rósł do 2025 r. co roku o prawie 15%, głównie dzięki zwiększonemu zastosowaniu maszyn do czyszczenia podłóg w środowiskach przemysłowych. Najpopularniejszym rodzajem autonomicznego rozwiązania czyszczącego w środowiskach komercyjnych i przemysłowych jest autonomiczna maszyna szorująco-zbierająca. Maszyny te są szeroko rozpowszechnione, ponieważ:

 • Uwalniają czas personelu sprzątającego, aby mogli skupić się na często dotykanych powierzchniach, które muszą być czyszczone ręcznie.
 • Gwarantują spójne wyniki na dużych powierzchniach, które są trudne do osiągnięcia przez ludzi
 • Chronią personel sprzątający, minimalizując czas, jaki sprzątacze muszą spędzać w zaludnionych obszarach
 • Oferują dodatkowe, ulepszone możliwości dezynfekcji, na przykład poprzez moduły do dezynfekcji światłem UV-C 

Przykłady zastosowania autonomicznych maszyn czyszczących - Lotniska

W czerwcu 2020 r. Lotnisko Pearson w Toronto w Kanadzie rozpoczęło wdrażanie programu „Zdrowe lotnisko”, aby „być gotowym na nowe realia podróży lotniczych i przewodzić branży lotniczej w rozwijaniu przyszłości zdrowych korytarzy podróżnych”. Jednym z elementów programu jest wprowadzenie innowacyjnych osiągnięć technologicznych, w tym autonomicznych maszyn do czyszczenia podłóg Nilfisk Liberty SC50.

 
Airport

Czyszczenie parą

Para jest skutecznym sposobem na zabijanie wirusów i bakterii w obszarach, w których nie gromadzi się dużo brudu, dlatego jest powszechnie stosowana do odkażania sal pacjentów w placówkach opieki zdrowotnej oraz toaletach w szkołach i hotelach. Para może być również używana do powierzchni, takich jak stoły, biurka, lady i sprzęt, jest szczególnie przydatna do porowatych powierzchni, takich jak zasłony i meble pokryte tkaniną. W swoich wytycznych dotyczących czyszczenia w placówkach niezwiązanych z opieką zdrowotną, Public Health England zaleca czyszczenie parą rzeczy, których nie można prać ani czyścić przy użyciu detergentów.

Para nie jest oczywiście nowością. Jednak zastosowanie pary do czyszczenia wymagało wprowadzenia innowacji technicznych.

Oto dwie cechy sprzętu do czyszczenia parą, które sprawiają, że to proste, ale potężne narzędzie jest przydatne w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych:

 • Zintegrowany odkurzacz. Myjki parowe występują w trzech głównych konfiguracjach: tylko para (SO), para + odsysanie (SV) i para + natrysk detergentu + odsysanie (SDV). Maszyna SV, która może jednocześnie wytwarzać parę i odkurzać, zapewnia szybkie rezultaty i umożliwia ponowne otwarcie obszaru po jego czyszczeniu.

 • Zbiornik wody z systemem stałego uzupełniania. Istnieją dwa typy zbiorników na wodę: samo napełniający się i uzupełniany ręcznie. Zbiornik samo napełniający się umożliwia uzupełnianie wody w trakcie pracy maszyny. W przypadku zbiornika z funkcją ręcznego uzupełniania wody  należy najpierw wyłączyć urządzenie, aby ostygło przed ponownym jego napełnieniem. Gdy ważna jest szybkość pracy, lepiej sprawdza się system stałego uzupełniania wody.

 
Pressure Washer 02

Systemy zarządzania detergentem

Presja na firmy, aby przyjęły zrównoważone praktyki biznesowe, wywierana jest ze wszystkich stron, zwłaszcza od strony konsumentów. Dziewięciu na dziesięciu liderów biznesu twierdzi obecnie, że konsumenci będą pociągać ich do odpowiedzialności za wpływ ich firmy na środowisko naturalne.

Systemy zarządzania detergentem do/w podłogowych automatach szorująco-zbierających sprzyjają ekologii, zmniejszając zużycie wody i chemikaliów i zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność. Dostępne są na przykład systemy, które:

 • Pozwalają dostosować ilość wody i środków chemicznych w zależności od potrzeb operacji

 • Automatycznie dostosowują przepływ wody i detergentu do prędkości maszyny

Oprócz korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, zmniejszenie zużycia wody i detergentów obniża również koszty czyszczenia.

 
Transparent Article

Cyfrowe rozwiązania do zarządzania flotą

Wielu kierowników obiektów i inne osoby odpowiedzialne za programy czyszczenia uznaje, że odpowiedzią jest technologia.Ankieta przeprowadzona wśród kierownictwa w 2020 roku. dotycząca decyzji w sprawie czyszczenia obiektów wykazała, że 25% respondentów planuje zwiększyć wydatki na maszyny sprzątające w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jednak tak, jak w przypadku maszyn sprzątających, jak i każdego innego narzędzia, sukces zależy od mądrego korzystania z niego. Na szczęście dostępna jest technologia, która może w tym pomóc. Cyfrowe rozwiązania do zarządzania flotą zapewniają maksymalne wykorzystanie inwestycji poprzez dokumentowanie procesów czyszczenia w celu zapewnienia spójności i redukcji kosztów.

 

Rozwiązania cyfrowe wspierają Twój program czyszczenia poprzez:

 • Pomoc w zoptymalizowaniu harmonogramu czyszczenia i maksymalizacji produktywności operatora
 • Powiadamianie o konieczności konserwacji maszyny, aby zminimalizować koszty naprawy i przestoje
 • Ochronę przed utratą lub kradzieżą dzięki funkcji śledzenia lokalizacji

 

 
Warehouse

Technologie te mogą w dużym stopniu pomóc firmom i innym organizacjom w zapewnieniu czystych i bezpiecznych środowisk. Ale one są tylko początkiem.

Od ponad stu lat firma Nilfisk jest liderem w dziedzinie technologii czyszczenia i tym właśnie będziemy się zajmować. Wraz z naszymi partnerami biznesowymi będziemy nadal wykorzystywać potęgę technologii i opracowywać nowe rozwiązania, aby czyścić skuteczniej, bezpieczniej i bardziej ekologicznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl